Vinařství Janoušek | Vinařství
15368
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15368,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Vinařství

Láska k vínu, je nám vlastní

Rodinná tradice, poctivá práce a láska k vínu, to všechno najdete v každé láhvi Vinařství Janoušek. Už od roku 1990 se denně staráme o každý hrozen a sklízíme to nejlepší z našich vinic. Kořeny naší práce sahají do roku 1936, tak se pojďte podívat, jak to celé začalo.

Rodinné Vinařství Janoušek

Rodinné vinařství Janoušek bylo založeno v roce 1990, i když první vinohradnické krůčky sahají do 40. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po roce 1989 kdy v restitucích byly postupně vráceny vinice původním majitelům, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství.

a

Kde nakoupíte naše vína

Cesty našeho vína k zákazníkům vedou přes přímý prodej z našeho sklepa, přes vinotéky a přes e-shop na našich webových stránkách. Vinotéky a gastronomické provozy na Brněnsku zajišťujeme vlastním rozvozem.

 

Naše víno lze ochutnat v restauracích na Moravě, ale i v Praze. Provádíme řízené degustace pro veřejnost v příjemném prostředí našeho sklepa. Skupiny od 15–30 osob zde mohou ochutnat naše vína včetně pohoštění, které našim zákazníkům připravíme na míru. Na přání majitelů vinoték provádíme řízené degustace přímo v prostorách vinoték.

 

Součástí naší nabídky jsou též dárková balení k různým příležitostem jak pro soukromé zákazníky, tak i pro firmy s potiskem láhve s jejich logem.

Naše ocenění

Řada našich vín obdržela prestižní ocenění na mezinárodních výstavách – AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé. K posledním úspěchům našeho vinařství patří výběr našeho vína pro rok 2015 do nejprestižnější vinařské soutěže v ČR – Salonu vín.

 

VÝZNAMNÁ OCENĚNÍ:

 

  • Šampión Valtických vinných trhů z červených vín 2016 – Zweigeltrebe, 2015
  • Diplom Valtické vinné trhy 2016 – Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2015
  • Bronzová medaile z Valtických vinných trhů 2016 – Zweigeltrebe, 2015
  • Zlatá medaile Král vín 2016 – Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2015
  • Stříbrná medaile Vinfest brno 2016 – ulandské šedé, výběr z hroznů, 2015
1936

Počátky

vinařství

1951

Násilná

kolektivizace

1990

Obnovení

vinařství

2007

Vstup

na trh

Naše vinice

Rodinné vinařství, jehož jednu třetinu vinic najdete v Rakvicích, druhou v Zaječí a třetí ve Velkých Bílovicích. Katastry na sebe navazují, přesto tu najdete několik druhů podloží – cílem bylo najít nejlepší polohy pro jednotlivé odrůdy.

 

Macerace bílých rmutů tu probíhá podle vzoru předků – zrají na jemných kalech v sudu, část produkce v sudech i kvasí. Používají minimum chemie ve vinicích – část vinohradů je v BIO režimu – i minimum operací s vínem a minimum chemie do vína. Přestavba vinařství probíhá průběžně a velmi citlivě.

 

PĚSTOVANÉ ODRŮDY:

 

  • VINICE RAKVICE (Sylvánské zelené, Tramín červený)
  • VINICE ZAJEČÍ (Sylvánské zelené, Tramín červený)
  • VINICE VELKÉ BÍLOVICE (Sylvánské zelené, Tramín červený)

Zkušenosti a filozofie vinařství

Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Zdeňka Janouška, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem, co děláme, je nezbytné.

 

Filozofií našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdovýchvín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vyrábíme moderními technologickými postupy. Vína zrají převážněv nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedninečné aroma a chuť. Každoročně uvádíme na trh mladá „svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou.

PRODUKCE BÍLÝCH VÍN0%
PRODUKCE ČERVENÝCH VÍN0%
OSTATNÍ0%
a

Degustační sklep

Přiďte ochutnat vína a zároveň vychutnejte atmosféru rodinného vinařství v nové budově v Rakvicích. Prostory jsou vhodné pro pořádání firemních akcí, řízené degustace nebo rodinné oslavy. Kapacita klenutého sklepu je 30 osob, celý prostor je nekuřácký.

Vína pro firmy

Víno je ideální dárek pro vaše zaměstnance, kolegy nebo obchodní partnery. Rádi vám poradíme s jeho výběrem a zajistíme označení firemním logem. Tichá vína označená firemním logem v ceně do 500 Kč mohou být uplatněna jako daňově uznatelný náklad.